تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار بتادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
هنگ درام
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
آسال تهویه قم
نسلی نو
وبینو قم
چاپ ساک دستی پارچه ای
وی رمان
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
برسادیس
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
Cyberpunk 2077 دانلود بازی

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی با jdf

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی با jdf

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 12491
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 12490
» بازديد سال : 12490
» بازديد کل : 12490
» اعضا : 0
» مطالب : 3

بدست آوردن شماره روز هفته


تاریخ انتشار پست : 1400/6/7 بازدید : 874


برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی با jdf بدست آوردن شماره روز هفته ضروری است. در مقالات قبلی در مورد کتابخانه jdf صحبت کرده ایم و اطلاعات کامل و کافی را در اختیارتان قرار داده ایم ولی باز می توانیم یک چکیده ای از اطلاعات قبلی در این زمینه را در اختیارتان قرار بدهیم. کتابخانه jdf یک برنامه رایگان است که هر شخصی به راحتی به آن دسترسی دارد و می تواند از آن استفاده کند.

پس اگر به فکر کار با این کتابخانه هستید دریغ نکنید چون می توانید به راحتی آن را داشته باشید و با آن کار کنید، فقط کافی است کار با آن را آموزش بینید.

بدست آوردن شماره روز هفته

اگر در این بخش از w کوچک استفاده شود عددی را در بازه 0  تا 6 دریافت خواهید کرد که نشان دهنده روز های هفته می باشد و 0 به معنی شنبه و 6 به معنی جمعه می باشد.

بدست آوردن تعداد روزهای ماه جاری

ماه جاری را با حرف t نشان می دهند. که کلا نشان می دهد که ماه جاری شمسی چند روز است.

بدست آوردن نام فصل جاری

فصل جاری را با حرف f کوچک نشان می دهند که خود نشان دهنده ی این است که در چه فصلی از سال قرار داریم.

بدست آوردن تعداد روزهای گذشته و باقی مانده از سال

در قطعه کد با استفاده از حرف z کوچک متوجه می شویم که از ابتدای سال جاری شمسی چند روز گذشته است. و همین طور به طور مشابه با استفاده از حرف Q متوجه می شویم که تا انتهای سال جاری شمسی چند روز باقی مانده است.

در کل برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی jdf و کار با کتابخانه jdf باید با این حروف و کاربردشان آشنا شوید و کار با تک تک آن ها را آموزش ببینید و با تمرین php تمرین کنید تا بتوانید بهتر و روان تر کار کنید. تمرین php به شما کمک می کند تا مشکلات خود را شناسایی کنید و بتوانید دوره آموزشی آن ها را تهیه کنید و کار خود را ارتقاء ببخشید.سورس کد های ساخت صفحه لاگین

کد های مربوط به ساخت صفحه ورود با php و ثبت نام و لاگین را درون یک فایل می نویسیم، ابتدا می خواهیم از ثبت نام کاربر شروع کنیم پس با ما همراه باشید.

ثبت نام کاربر

ابتدا برای ساخت صفحه ورود با php باید توجه داشته باشید که action فرم ما به فایل process.php که ما درون آن کار می کنیم است و متد فرم مان نیز post می شود. زمانی که اطلاعات درون فرم موجود در فایل موجود ارسال شود ما تمامی مقادیر وارد شده در فرم را درون آرایه سوپر گلوبال post داریم و می توانیم به درستی از آن ها استفاده کنیم.

اولین کاری که باید انجام دهیم این است که داده های موجود درون post  را اعتبار سنجی کنیم، اعتبار سنجی به این معنی است که ما مطمئن شویم اطلاعات وارد شده توسط کاربر مورد اعتماد است و ما می توانیم از آن ها استفاده کنیم. اعتبار سنجی در این پروژه بسیار ساده خواهد بود.مواردی که باید بررسی شوند عبارت اند از : باید بررسی کنیم که آیا فرم ارسال شده است یا خیر، باید بررسی کنیم که مقادیر ارسال شده خالی نباشند، و بررسی شود که فایل ارسال شده فرم ورود است یا ثبت نام. برای راحت شدن کار باید کد های ثبت نام و ورود در دو فایل جدا از هم نوشته شوند.

 


آماده سازی محیط کار برای ساخت صفحه ورود با php


تاریخ انتشار پست : 1400/5/31 بازدید : 1622


برای شروع ابتدا باید توجه داشته باشید که شما به یک ویرایشگر کد یا IDE نیازمند هستید تا بتوانید به راحتی نرم افزار خود را توسعه بدهید. برای اینکه بتوانیم کد های php  خود را به اجرا در بیاورید حتما باید از XAMPP استفاده کنید.

در این قسمت ما چهار فایل داریم که از چهارتای آن ها استفاده می کنیم. فایل login.php کد های html مربوط به فرم ورود است را در بر دارد و فایل register.php سورس کد فرم ثبت نام html را در بر دارد. در فایل process.php  ما کد های مربوط به php را می نویسیم و در اصل عمل ثبت نام و ورود کاربر در آن قرار دارد و در آخر نیز در فایل config.php کدهای مربوط به اتصال به پایگاه داده را وراد می کنیم.

برای ساخت صفحه ورود با php باید توجه داشته باشید که تمام این مراحل به ترتیب انجام شوند تا در انتها نتیجه مطلوبی در اختیار کاربران قرار بگیرد.

ساخت صفحه لاگین با php

سورس صفحه لاگین php در پایین یک متن قرار دارد و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید، نام این فایل را به دلخواه می توانید هر چیزی بگذارید.

سورس کد فرم ثبت نام html

سورس ساخت صفحه ورود با php را می توانید در سایت های مختلف پیدا کرده و از آن استفاده کنید. و یک فایل برای آن ایجاد کنید و با نام دلخواه خود آن را در سیستم ذخیره کنید.

کدهای اتصال به پایگاه داده در php

در mysql یک دیتابیس به نام my_site بسازید و دورن آن یک جدول به اسم user با ستون های password username ایجاد کنید تا بتوانیم کاربران خود را بسازیم و عمل ثبت نام و ورود کاربران را انجام دهیم. ابتدا ما مشخصات پایگاه داده خود را درون یک آرایه به اسم datebase_config ذخیره سازی می کنیم.


اگر به دنبال آموش ساخت صفحه ورود با php هستید یا حتی فقط از روی کنجکاوی می خواهید بدانید این کار چطور امکان پذیر است پیشنهاد می کنم از تمرین php کمک بگیرید. تمرین php به شما کمک می کند تا بتوانید چندین بار این کار را انجام دهید و شاهد بهتر شدن خود در این زمنیه و زمینه کاریتان باشید.

کتابخانه jdf

این کتابخانه جزء یکی از کتابخانه هایی است که به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار گرفته است و به همتی ایرانیان نوشته شده است که هنوز هم در حال تکمیل و اپدیت شدن است و شما برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی jdf می توانید از آن استفاده کنید.

در این کتابخانه هر چیزی با یک حرفی نشان داده می شود که شما باید به کوچک یا بزرگ بودن آن ها توجه داشته باشید. به عنوان مثال برای بدست آوردن نام روز هفته که با حرف I نشان داده می شود خروجی یک کد را بدست می آوریم، به همین راحتی این کار امکان پذیر است.

نمایش تاریخ جاری با حروف

تاریخ جاری را در کل با ترکیب حروف I و JوF وV بدست می آورند و نمایش داده می شوند. حرف J برای نمایش شماره روز به کار برده می شود. حرف F برای نمایش نام ماه استفاده می شود و حرف V  بزرگ برای نمایش شماره سال استفاده می شود. حرف v کوچک هم برای نمایش دو رقمی سال به حروف استفاده می شود.

 


کار با تاریخ شمسی php با استفاده از jdf


تاریخ انتشار پست : 1400/5/27 بازدید : 1055


کتابخانه jdf جزء یکی از کتابخانه های رایگان و کاربردی است برای کار با تاریخ شمسی در php که توسط آن تبدیل تاریخ شمسی به میلادی jdf امکان پذیر می شود. اگر به دنبال راهی آسان و کاربردی برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی jdf هستید می توانید این مقاله را مطالعه کنید و از اطلاعات موجود در این زمینه استفاده کنید.

آشنایی با کتابخانه jdf

این کتابخانه یکی از کتابخانه های کامل و تکمیلی است که به کمک آن می توان با تاریخ شمسی در php کار کرد. این کتابخانه توسط تعدادی از برنامه نویسان ایرانی تولید شده است و مرتب تحت تکمیل و پشتیبانی است. استفاده از این کتابخانه رایگان است و به راحتی می توان از آن در پروژه های php استفاده کرد. جهت شروع کار با این کتابخانه باید ابتدا آن را ضمیمه برنامه های خود کنیم که با استفاده از دستور require_once این کار امکان پذیر است.

آشنایی با تابع jdate

این تابع مهم ترین تابع در کتابخانه jdf است که برای خود یک قالب کلی دارد. در میان تعدادی از پارامتر ها استفاده از پارامتر format اجباری است. پارامتر های دوم به بعد کاملا احتیاری هستند و مقادیر پیش فرض به جای آن ها قرار می گیرند. پارامتر دوم اگر استفاده نشود به این معنی است که از timestamp زمان جاری در پردازشتاریخ استفاده خواهد شد. پارامتر سوم این تابع بلا استفاده است و ما هم از آن استفاده نمی کنیم. پارامتر چهارم منطقه زمانی مورد نظر را مشخص می کند و مقدار پیش فرض آن asia/Tehran است. و در اخر پارامتر آخر زبان اعداد مورد استفاده را مشخص می کند و مقدار پیش فرض آن fa برای فارسی و en برای انگلیسی است.نمایش تاریخ شمسی به فرمت های مختلف

در بعضی از کد ها تنها از پارامتر اول در تابع jdate استفاده می شود و در نتیجه بقیه پارامتر ها با مقادیر پیش فرضشان جایگزین می شوند. در بعضی از کد ها تاریخ شمسی به شکل های مختلف بدست می آیند به طور مثال حرف Y شماره سال شمسی را به صورت عدد چهار رقمی نشان می دهد و حرف m و d به ترتیب شماره ماه و روز جاری را نشان می دهند. در این قسمت ها باید به بزرگ یا کوچک بودن حروف توجه داشته باشید.

ساخت صفحه لاگین با php

اکثر ما زمانی که وارد یک سایت می شویم و از آن سایت خوشمان می آید یا حتی برای ما مفید باشد تصمیم به ثبت نام در آن سایت می کنیم تا بخشی از خانواده سایت مورد علاقه مان باشیم. اما تا الان به این موضوع فکر کرده اید که ما چطور در سایت لاگین می کنیم و وارد پنل کاربری خودمان می شویم؟ اگر چنین سوالاتی در ذهنتان است یا در کل به دنبال آموزش ساخت صفحه ورود با php هستید با ما همراه باشید.

آماده سازی محیط کار

برای شروع کار در سیستم خود باید یک ویرایشگر کد یا IDE داشته باشید تا بتوانید به راحتی نرم افزار خود را توسعه دهید. برای این که بتوانید کد های php خود را برای ساخت صغحه ورود با php  به اجرا در بیاورید حتما باید WAMP یا XAMPP را در سیستم خود نصب کنید که ما به شما XAMPP را پیشنهاد می کنیم.

در کل برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق باشید و بتوانید به راحتی کار کنید باید تجربه زیادی در این زمینه کسب کنید از این رو می توانید از تمرین php کمک بگیرید. با استفاده از تمرین php می توانید در زمینه php موفق تر باشید.

 

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد